تحصیل رایگان در آلمان

 

 

جهت ادامه تحصیل رایگان در آلمان پس از مشاوره حضوری و بررسی اینکه امکان تحصیل در آلمان به زبان انگیلسی یا آلمانی برای متقاضی میسر است    باید مدارک ترجمه شده یه تاید سفارت آلمان برسد ، دقت فرماید دونسخه  اصل و پنج نسخه کپی لازم است .

 

چنانچه نامه ای از دانشگاههای آلمان داشته باشید که بیانگر اقدام شما باشد و آن را به سفارت آلمان نشان دهید ، در آن صورت سفارت آلمان هزینه ای بابت تایید مدارک اخذ نخواهد نمود .

 

و چنانچه مدارکی که بیانگر ارتباط با دانشگاه نداشته باشیدبرای هر سری ترجمه مبلغ 40 یورو باید پرداخت نمایید

 

 مدارکی که برای تایید ارائه میدهید باید بطور رسمی ترجمه شده باشند ( مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه را داشته باشند ) و حتما اصل مدارک را همراه داشته باشید ؛ تاریخ ترجمه ها بیش از دوسال نگذشته باشد .

 

مدارک تایید شده تاریخ انقضا ندارند

 

و دقت نماید حتما حداقل دو نسخه ترجمه اصل را داشته باشید زیرا یک سری از مدارک را باید در روز مصاحبه تحویل سفارت آلمان دهید و نسخه دوم را در روز ثبت نام باید تحویل دانشگاه دهید.

 

سپس جهت اخذ پذیرش تحصیل در آلمان مدارک برای دانشگاه ارسال میشود توجه فرماید اصل ترجمه های تایید شده ارسال نگردد بلکه کپی های تایید شده ارسال میگردد

 

حال برای اخذ نوبت مصاحبه سفارت آلمان اقدام میگردد و از طریق سایت وقت مصاحبه دریافت نماید ، با توجه به اینکه صدور ویزا حدود 10 هفته طول میکشد پس بهتر است وقت مصاحبه را دو ماه زودتر از شروع ترم تنظیم نمایید ، به علت شلوغی عموما از زمانی که شما بخواهید وقت مصاحبه بگیرید 2/5 تا 3 ماه بعد سایت به شما وقت میدهد پس بهتر است زمان بندی خود را با زمانهای گفته شده تنظیم نمایید ، به عبارتی بهتر است حدود 5 ماه قبل از شروع کلاسها به سایت مراجعه نموده تا بین 2/5 تا 3 ماه بعد وقت مصاحبه شما تعین گردد .

 

دقت نماید حتما قبل از مراجعه به سفارت تمامی مدارک کامل باشند ؛ در غیر اینصورت سفارت مدارک را تحویل نخواهد گرفت و از نظر زمانی با مشکل مواجه خواهید شد .

 

 

 

در این مرحله باید منتظر پذیرش باشیم و پس از اخذ پذیرش یک حساب در بانکهای ایران به نام متقاضی باز گردد و معادل8040 یورو مطابق ارز آزاد در حساب خود داشته باشد و نامه پشتوانه مالی خود را بگیرد

 

 

 

مدارک لازم جهت ارایه به سفارت آلمان برای ویزای دانشجوی به قرار زیر میباشند

 

1-    گذرنامه ، که حداقل یک سال و سه ماه اعتبار داشته باشد و دقت نماید حتما صفحه اول را امضا نموده باشید همراه با کپی صفحات اول و دوم

 

2-    فرم در خواست اقامت

 

3-    سه قطع عکس جدید با پس زمینه روشن

 

4-    شناسنامه

 

5-    نامه پذیرش دانشگاه

 

6-    نامه پشتوانه مالی به مبلغ 8040 یورو

 

7-    ترجمه رسمی تمام مدارک تحصیلی که قبلا به تایید سفارت رسیده

 

8-    رزومه

 

9-    نامه انگیزه تحصیلی

 

10 – مدرک زبان مرتبت با پذیرش

 

دقت نماید مدارک به همین ترتیب و بدون نقص ارائه گردد .

 

 

 

 

/ 1 نظر / 64 بازدید
معروف سورچي

سلام من قصد ادامه تحصيل در رشته ي دارو سازي را دارم