تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون هزینه در اروپا

با توجه به افزایش درخواست در ارتباط با تحصیل در اروپا از مدتی پیش سیاست بر این مبنا قرار گرفته که تحصیل رایگان برچیده شود و تحصیل همراه با اخذ شهریه جایگزین آن گردد و کشورهای مختلف اروپایی در این راستا قدم برداشته اند. به طور مثال در سال 2008 پولی شدن تحصیل در کشور سوئد و بر چیده شدن تحصیل رایگان آغاز شد و در سال 2011 قانون تسویب شد که به غیر از اعضای حوزه شینگن و سوییس تحصیل برای دانشجویان همراه با هزینه باشد و این هزینه از 70000 کرون تا 180000 کرون بسته به نوع رشته و دانشگاه مشخص می شود ولی در شرایطی خاص امکان گرفتن اسکالرشیپ وجود دارد. ولی در حال حاضر هنوز در کشورهای نروژ، فنلاند و آلمان تحصیل به صورت رایگان مقدور است و در بعضی کشورها مانند اتریش نیز هزینه تحصیل بسیار پایین است ( در حدود سالی 1500 یورو ).

 

تحصیل رایگان در فنلاند

تحصیل در فنلاند برای بسیاری از دانشگاه ها از نوع تحصیل رایگان می باشد و دانشجو تنها موظف به پرداخت هزینه های زندگی خود می باشد و باید حتما پشتوانه مالی خود را ارائه دهند. برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل و اخذ ویزا به مطلب مربوط مراجعه نمائید.

 

تحصیل رایگان در نروژ

نروژ نیز مانند فنلاند از شرایط تحصیل رایگان برخوردار است و توجه به این نکته لازم است که هزینه های زندگی در نروژ حدود 20% از هزینه زندگی در کشورهای دیگر اروپایی بالاتر است ولی کشور نروژ از نظر رفاه اجتماعی در رتبه اول دنیا قرار دارد و به واسطه وضعیت اقتصادی قوی و خوبی که دارد موجب گردیده که مورد توجه خاص قرار گیرد و همچنین شانس پیدا کردن کار در دوره دانشجویی و پس از فارغ التحصیلی و سپس اخذ اقامت بسیار بالاتر از دیگر کشورهای حوزه شینگن و اروپا می باشد.

 

تحصیل رایگان در آلمان

دانشگاه های آلمان نیز به دو دسته تقسیم می شوند گروه اول که همراه با پرداخت هزینه می باشند و گروه دوم که تحصیل در آنها رایگان می باشد و بیشتر گروه دوم یعنی تحصیل رایگان مورد توجه است. با توجه به موقعیت جغرافیایی خوب و سابقه صنعتی کم نظیر آلمان موجب گردیده که تقاضا برای تحصیل رایگان در آلمان افزایش باید به طوری که بیشترین درخواست برای ادامه تحصیل مربوط به کشور آلمان است.

برخورداری از شرایط خوب از جمله معدل بالا برای اخذ پذیرش تاثیر گذار است.

شرایط کامل تر ارتباط با تحصیل در آلمان مطالعه فرمائید.

/ 0 نظر / 351 بازدید