شرایط کار در کشور سوئد

 کار در حین تحصیل: دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی میباشند مجاز به کار در حین تحصیل میباشند.

دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل سوئد را انتخاب میکنند دارای اجازهٔ کار قانونی‌ به میزان ۲۰ ساعت در هفته میباشند. همچنین دانشجویان در صورت پیدا کردن کار دائمی پس از فارغ‌التحصیل و یا در حین تحصیل میتوانند با ارائه درخواست به ادارهٔ مهاجرت سوئد ویزای تحصیلی‌ را به ویزای کاری تبدیل نمایند. در این حالت دانشجویان پس از ۴ سال کار کردن و با شرط حفظ موقعیت شغلی‌ میتوانند جهت دریافت اقامت دائم سوئد اقدام نمایند. 


لازم به ذکر است که بدون دانش زبان سوئدی پیدا کردن کار دانشجویی سخت بوده اما دانشجویان منع قانونی در این خصوص ندارند. جهت تسهیل در ورود دانشجویان به جامعه سوئدی، بی تی اچ اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی زبان سوئدی در محل مجتمع آموزشی شهر کارلسکرونا نموده است. 

موقعیت های شغلی پس از فارغ التحصیلی در سوئد: در دسامبر 2008 ، کشور سوئد با تصویب قوانین مهاجرت کاری، ورود نیروهای کار به سوئد را تسهیل نمود. با تصویب این قوانین جدید، شرایط انعطاف پذیر لازم و کافی برای کارفرمایان و کارکنان فراهم آمده است. برای کارفرمایان، در حل حاضراستخدام نیروی کاری خارجی در حرفه هایی که کمبود آنها در کشور سوئد واضح بوده به سادگی صورت می گیرد. همچنین با بهره مندی از سیستم خدمات اینترنتی اقدام جهت اخذ ویزای کاری،این پروسه برای نیروهای کاری بالقوه تسهیل شده است. 

/ 4 نظر / 78 بازدید
معین

چه جوری می تونم بفهمم در چه حرفه هایی کمبود هست؟

kevin

[لبخند]سلام من از همسرم در ایران جدا شدم ودو فرزند دارم هر دو ما از دواج کردیم ومن به اسپانیا وپدر با فرزند دخترم که زیر 18سال بود بهسوعد رفتند الان پسر24سالم ایران تنها مونده معافیت هم داره از چه طریقی میتونه بره سوعد لطفا راهنمایی کنید مرسی

محسن

سلام آیا امکان گذراندن زبان سوئدی در استکهلم وجود دارد؟ لطفادر مورد هزینه های آن هم اظهار نظر بفرمایید. با تشکر

ماکان

باسلام میخواستم بدونم من پاسپورت دارم وزبان سوعدی بلدنیستم ومیخام اقامت سوعد بگیرم دائمی راهنماییم کنین البته باهزینه ی کم ممنون میشم راهنماییم کنید ودرضمن الانم داخل ایرانم ممنونم.. باتشکر..