گرین کارت دانمارک : جهت اخذ اقامت اروپا، نیازی به شرکت در لاتاری نیست.

 

فرصت های شغلی دانمارک

در طرح گرین کارت دانمارک پیدا کردن شغل کاملا به عهده خود شما خواهد بود . مشاغل سطح پایین در دانمارک با محدودیت های جدیدی مواجه است . در صورتی که در برخی بخش ها مشاغل تخصصی به شدت مورد توجه و در خواست دانمارکاست . نا گفته نماند مهارت در زبان دانمارکی امتیاز بسیار خوبی در بازار کار دانمارکمحسوب می شود .   تائیدیه تحصیلی : در رشته های بخصوصی برای دریافت گرین کارت دانمارک نیاز به تائیدیه تحصیلی خواهید داشت. وزارت علوم و تحصیلات دانمارک لیستی از رشته هایی که نیاز به تائیدیه تحصیلی خواهید داشت در اختیار عموم قرار داده است. 

نکتهپزشکان و دندان پزشکان می توانند برای طرح ویژه ای از دریافت گرین کارت اقدام کنند .

 

در صورت پذیرفته شدن و دریافت گرین کارت دانمارک

از زمان دریافت گرین کارت باید ظرف 6 ماه خود را به دانمارک برسانید . و صاحب یک آدرس رسمی در دانمارک باشید به عبارت دیگر فقط 6 ماه فرصت دارید تا همه روندهای قبل از مهاجرت به دانمارک و تهیه مکان زندگی در دانمارکرا طی کنید . در نظر داشته باشید تا زمانی که دارای آدرس رسمی در دانمارک نشده باشید، شغل مورد نظر خود را نیافته باشید و حقوق رسمی نداشته باشید، نمی توانید هیچ همراهی از جمله همسر، فرزند و یا هم خانه با خود به دانمارک ببرید.

در صورتی که در طرح گرین کارت دانمارک پذیرفته نشوید

بسیاری از متقاضیان دریافت گرین کارت دانمارک پس از درخواست بررسی وضعیت و پذیرفته نشدن از سوی اداره مهاجرت دانمارک، که غالبا به دلیل کسب نکردن 100 امتیاز مورد نیاز است، اقدام به نامه نگاری و تماس با اداره مهاجرت دانمارککرده و درخواست باز پرداخت مبلغ بررسی پرونده (Case Processing Fee)  خود را دارند. اما متاسفانه مراجع قانونی دانمارک تاکید میکنند که این مبلغ به هیچ وجه باز پرداخت نخواهد شد. حتی در صورتی که خود شما از بررسی پرونده انصراف بدهید.

شرایط دریافت گرین کارت دانمارک

جهت دریافت اجازه اقامت دانمارک از نوع طرح گرین کارت دانمارک شما باید حداقل 100 امتیاز به دست بیاورید. امتیاز ها به سه مورد سطح تحصیلات، مهارت زبانی وتطبیق با محیط داده می شود. شما باید متعهد شوید در یک سال اول در دانمارکمی توانید از پس هزینه های خود بر آئید. در مورد پیش نیاز های مالی طرح گرین کارت دانمارک اینجا مطالعه کنید. در صورتی که گرین کارت دانمارک را دریافت کنید، تا زمانی که مشمول بیمه ملی سلامت دانمارک شوید خودتان موظف هستید خود و خانواده خود را بیمه سلامت کامل کنید. این امر اجباری است. شما موظف هستید طی یک سال اولی که در کشور دانمارک حضور دارید، مبلغ «50000» کرون دانمارکاز طریق کار رسمی در دانمارک کسب در آمد کنید. در صورتی که موفق به کسب مبلغ مقرر نشوید، اجازه اقامت از شما گرفته می شود. در صورتی که طی 5 سال گذشته از این اجازه اقامت ( طرح گرین کارت دانمارک) استفاده کرده باشید، نمی توانید برای طرح گرین کارت دانمارک اقدام کنید.  

امتیاز های گرین کارت دانمارک امتیاز سطح تحصیلات در طرح گرین کارت دانمارک

در این زمینه فقط تحصیلاتی امتیاز دارند که قابل تطابق با سیستم آموزشی دانمارک باشد. ضمنا فقط به مدارکی امتیاز تعلق میکیرد که حداقل معادل مدرک کارشناسی دانمارک باشد، و فقط به بالاترین مدرک شما که دوره تحصیل آن به اتمام رسیده امتیاز داده خواهد شد. جدول تطابق مدار ک ایران با دانمارک

ایران دانمارک لیسانس لیسانس فوق لیسانس فوق لیسانس پزشکی و دندانپزشکی فوق لیسانس در زمینه سلامت PHD و دکتری PHD

  جدول امتیاز ها

لیسانس  30 امتیاز لیسانس و فوق لیسانس  1 ساله 50 امتیاز فوق لیسانس 60 امتیاز PHD 80 امتیاز

  30 امتیاز ویژه: برخی رشته ها و شغل ها که در دانمارک با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند،در لیست ویژه ای به نام لیست مثبت (Positive List) قرار داده شده اند.   در صورتی که رشته تحصیلی شما مستقیما با یکی از این موارد مرتبط باشد، شما 30 امتیاز ویژه دریافت خواهید کرد. لینک مفید: لیست مثبت طرح گرین کارت دانمارک. امتیاز دیگری برای دانشگاه هایی با رنکینگ بالا وجود دارد که شامل دانشگاه هایی با رتبه 1 تا 400می شود لذا هیچ یک از دانشگاه های ایران را شامل نمی شود. ماکسیموم امتیاز سطح تحصیلات در طرح گرین کارت دانمارک 130 امتیاز است.  

امتیاز مهارت زبان در طرح گرین کارت دانمارک

با ارائه مدرک زبان به یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی که مدت دریافت آن کمتر از دو سال باشد، می توانید از امتیاز مهارت زبانی بهره بگیرید. لازم به ذکر است که مدرک مورد نیاز باید مورد تایید دانمارک باشد. جدول امتیاز بندی زبان های اسکاندیناوی

مدرک دانمارکی Prove i dansk 1  (یا معادل سوئدی، نروژی آن) 5 امتیاز مدرک دانمارکی Prove i dansk 2  (یا معادل سوئدی، نروژی آن) 10 امتیاز مدرک دانمارکی Prove i dansk 3  (یا معادل سوئدی، نروژی آن) 15 امتیاز مدرک دانمارکی Prove i dansk 4  (یا معادل سوئدی، نروژی آن) 20 امتیاز

  جدول امتیاز بندی زبان های آلمانی یا انگلیسی

انگلیسی آلمانی امتیاز FCE, BEC V, IELTS 5-6 B2 20 امتیاز TOFEL 72, IELTS 6.5-9,CAE,BEC C1, ZMP, C2,… 40 امتیاز

  توجه داشته باشید در صورتی که هم مدرک یکی از زبانهای اسکاندیناوی و هم یکی از زبان های انگلیسی یا آلمانی را دارید امتیاز هر دو زبانرا دریافت میکنید اما داشتن مدرک هم زمان دو زبان اسکاندیناوی و یا مدرک هم زمان آلمانی به همراه انگلیسی امتیاز اضافه ای ندارد. ماکسیموم امتیاز مهارت زبان در طرح گرین کارت دانمارک 40 امتیاز است.

امتیاز تطابق با محیط در طرح گرین کارت دانمارک

این امتیاز به افرادی داده می شود که سابقه شغلی یا تحصیلی در حوزه اروپا(شامل دانمارک و سوییس) را دارا هستند. چرا که این افراد بهتر میتوانند با زندگی در اروپا تطبیق پیدا کنند.

سابقه امتیاز 1 سال تحصیل 5 امتیاز 3 سال تحصیل 10 امتیاز 1 سال کامل کار 5 امتیاز 2 سال کامل کار 10 امتیاز

  5 امتیاز ویژه برای آشنایی با زبان دانمارکی در نظر گرفته می شود. ماکسیموم امتیاز تطابق با محیط در طرح گرین کارت دانمارک 15 امتیاز است.  

مدت زمان اجازه اقامت در طرح گرین کارت دانمارک

در طرح گرین کارت دانمارک در ابتدا اجازه اقامت 2 ساله دریافت خواهید کرد. قبل از پایان این دوره می توانید با درخواست تمدید اجازه اقامت، تا 3 سال دیگر اقامت داشته باشید. درخواست تمدید طی شرایط خاصی پذیرفته میشود. طی 12 ماه گذشته قبل از در خواست تمدید باید مبلغ 319725 کرون درآمد کسب کرده باشید. این درآمد باید قانونی و تحت نظر اداره مالیات  دانمارک باشد. در خواست تمدید باید در 3 ماه پایانی اجازه اقامت و قبل از پایان آن داده شود.

شرایط خانواده و همراه در طرح گرین کارت دانمارک

در صورتی که در طرح گرین کارت دانمارک پذیرفته شوید میتوانید اعضای مشخصی از خانواده را با خود ببرید. شما باید متعهد شوید از پس هزینه های همراه بر می آیید. در مورد پیش نیاز های مالی طرح گرین کارت دانمارک بیشتر بخوانید. در صورتی که همراه شما همسر یا هم خانه شماست باید در دانمارک صاحب شغل وقرارداد کاری به مدت یک سال باشید  و یک ماه حقوق گرفته باشید. برای 1 نفر همراه (همسر یا هم خانه) باید ماهانه حقوقی معادل 10849 کرون داشته باشید. در صورتی که به این مورد یک فرزند افزوده شود باید حقوقی معادل ماهانه 14416 کرون درآمد داشته باشید.

/ 22 نظر / 1536 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

سلام لطفا در صورت امکان یک فرم جهت گرین کارت دانمارک برای من ارسال نمایید باتشکر

طاهره

با سلام من و همسرم هر دو كارشناسي ارشد در رشته حقوق هستيم همسر در كنار اين رشته هنرمند نقاشي است و خودم نيز در زمينه دوخت لباس تخصص داريم آيا امكان دارد در خصوص تخصص هنرميان بتوانيم اقامت بگيريم از لحاظ زبان انگليسي ضعيف هستيم . لطفا راهنمايي بفرماييد

سعادت

با سلام. لطفا" در صورت امکان یک فرم گرین کارت برایم ارسال بفرمائید متشکرم

محمد رضا

با سلام. لطفا" در صورت امکان یک فرم گرین کارت برایم ارسال بفرمائید متشکرم

روجیار طاهرپور

با سلام شرایط کامل اخذ گرین کارت رو میخواستم بدون و همچنین باید به کجا مراجعه کنیم ممنون

مرجان

سلام،،،، با تشکر از مطالب خوبتون، چطور میتونم فرم گرین کارت دانمارک رو داشته باشم، ممکنه برام بفرستین ؟

مهنا

salam man lisanse parastari daram rezomeye khoobi ham daram moteahel hastam mikham bedoonam cheghadr emtiaz daram mishe rahnamaim konid

غلامرضا حیدری

سلام .من دارای مدرک کارشناسی در رشته ای تربیت بدنی با معدل 17.50 هستم.من دارای چندین مقام کشوری هستم.دارای چند مربیگری هم هستم.امکانش هست من گرین کات بگیرم؟

زهرا

سلام من می خواستم که شرایطم ارزیابی شود که آیا می توانم اقامت در دانمارک را بگیرم یا خیر

حمید

باسلام لطفا درصورت امکان فرم گرین کارت المان را برایم ارسال بفرماید با تشکر ،،،،،،،⏳