گواهینامه رانندگی در سوئد - تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون مدرک زبان

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اروپا داشتن مدرک زبان است. اما در صورتی که شما مدرک زبان ندارید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

تحصیل رایگان

در صورتی که به لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار و به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

همایش اعزام دانشجو

همایش اعزام دانشجو 5 آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.

گواهینامه رانندگی در سوئد

۱۳۸٩/۸/٢٠

هر فرد برای رانندگی در کشور سوئد میبایست طبق قوانین این کشور، در امتحانات رانندگی شرکت کند تا بتواند گواهینامه سوئدی دریافت کند. قبل از سال ١٩٩٠ ایرانیان میتوانستند بدون شرکت در آزمون رانندگی از گواهینامه خود استفاده کنند اما با اعمال قوانین جدید در کشور سوئد، ایرانیان نیز موظف به دریافت گواهینامه سوئدی می باشند.

 


تنها در دو حالت ایرانیان اجازه استفاده از گواهینامه ایرانی رادارند. این دو حالت عبارتند از:

- اگر به عنوان توریست به کشور سوئد وارد شده باشید میتوانید از گواهینامه ایرانی در مدت اقامت استفاده کنید. هر فرد میبایست به هنگام رانندگی علاوه بر گواهینامه معتبر ایرانی خود، گواهینامه بین المللی خود را نیز به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که گوهینامه بین المللی تنها در کنار گواهینامه ملی ایرانی شما معتبر خواهد بود.

- در صورتیکه در حالتهای دیگر در سوئد بسر می برید، به طور مثال در انتظار دریافت پاسخ از اداره مهاجرت هستید، دانشجو هستید یا ... میتوانید از گواهینامه ایرانی خود تنها در صورت داشتن اعتبار استفاده کنید. علاوه بر اصل گواهینامه لازم است ترجمه گواهینامه خود را به زبان انگلیسی یا سوئدی به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید در صورت ثبت نام شما در اداره مالیات، تنها تا یکسال پس از آن اجازه رانندگی با گواهینامه ایرانی خود را دارید. بعد از یکسال میبایست در آزمون رانندگی شرکت کرده و گواهینامه سوئدی دریافت کنید.

 
دیدگاه شما