زندگی در سوئد - تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون مدرک زبان

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اروپا داشتن مدرک زبان است. اما در صورتی که شما مدرک زبان ندارید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

تحصیل رایگان

در صورتی که به لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار و به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

همایش اعزام دانشجو

همایش اعزام دانشجو 5 آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.

زندگی در سوئد

۱۳٩۳/۱٠/۱٦

زندگی در سوئد

کشور سوئد در زمینه ی بالا بردن کیفیت سطح زندگی عملکرد بسیاری خوبی داشته است. کشور سوئد از نظر محیط زیست ، مشارکت مدنی ، استعدادیابی و تحصیل ، تعادل زندگی و کار ، وضعیت بهداشتی و سلامت ، سطح درآمد ، مسکن و ارتباطات اجتماعی جز برترین کشورهاست.

در حالی که همیشه پول نمی تواند شادی فراهم کند اما ابزار مهمی در رابطه با دستیابی یک  سطح زندگی استاندارد است. سطح درآمد در این کشور نسبت به دیگر کشورها بسیار عالی ست. در حدود 74% مردم از سن 15 تا 64 سال شغل درآمدزا دارند که میانگین این مساله در دنیا در حدود 65% است. در سوئد تنها 1% مردم مشاغلی با زمان کار طولانی و سخت دارند که میانگین این مساله در دنیا 13% است.

تحصیلات و توانایی در پیدا کردن شغل مناسب حائز اهمیت است. 88% مردم 64-25 سال دارای تحصیلات تکمیلی هستند. امید به زندگی در کشور سوئد 82 سال است که این سن در دنیا 80 سال است. میزان آلودگی هوا در این کشور بسیار پایین است. همچنین کیفیت آب در این کشور بسیار عالی ست. 95% مردم این کشور از وضعیت کیفیت آب راضی هستند.

سطح رضایتمندی کلی مردم این کشور از نمره 10-0 ، 7.2 است که میانگین این عدد در دنیا 6.6 است.

در کشور سوئد اعتقاد بر این است که کودکان شاد باعث ایجاد یک جامعه ی خوب می شوند. پس در نتیجه به والدین 480 روز مرخصی با حقوق میدهند. تا والدین وفرزندان بتوانند با فراغ خاطر با هم وقت سپری کنند. در واقع والدین به ازای هر فرزندی که دارند 480 روز حق مرخصی دارند. برای بیشتر این روزها والدین حدود 80% کل حقوق خود را دریافت می کنند. لازم به ذکر است که حقوق در سوئد نسبت به مخارج سطح خوبی دارد.

مواردی که ذکر شد باعث شده است که کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی باشد.
دیدگاه شما