انواع سرمایه گذاری و شرکت های کسب و کار - تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون مدرک زبان

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اروپا داشتن مدرک زبان است. اما در صورتی که شما مدرک زبان ندارید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

تحصیل رایگان

در صورتی که به لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار و به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

همایش اعزام دانشجو

همایش اعزام دانشجو 5 آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.

انواع سرمایه گذاری و شرکت های کسب و کار

۱۳٩۳/٧/٢٥

 

-   کسب و کار کارفرما (Sole trader business)

اگر کاری را شخصا و به عنوان کارفرما اجرا کردید تمامی مسئولیت ها بر عهده ی شخص شما خواهد بود. کسب و کار شما با ID number  شما احراز هویت می شود. اگر شما به عنوان کارفرما کاری را اجرا کرده باشید اجازه ی استخدام کارمند دارید. هرچند شما نمی توانید همسر خود را استخدام کنید. اگر هر دوی شما در آن کسب و کار شاغل هستید در سود آن شریک خواهید بود. این قانون برای فرزندان شما نیز صحت دارد.

لزومیتی ندارد که در Swedish Companies Registration Office  ثبت نام کنید ولی این کار مزیت هایی دارد. این کار باعث می شود که از نام تجاری شما حمایت شود و یا اگر مدرک یا لیسانسی برای فعالیت خاصی نیاز داشتید برای شما فراهم می کند.

 

-   شراکت تجاری (Trading partnership)

اگر بخواهید در کسب و کار خود شریک شوید می بایست یک شراکت تجاری راه اندازی کنید. در این نوع شراکت حداقل 2 مالک باید وجود داشته باشد. این نوع شرکت حتما می بایست در Swedish Companies Registration Office  ثبت شود. سرمایه گذار شماره ثبت دریافت میکند و نام شرکت ثبت می شود. نام تجاری شما بعد این ثبت نام تحت حمایت قرار خواهد گرفت. قبل از ثبت حتما تمامی جوانب کار را با شریک خود در میان بگذارید مثلا سود و زیان چگونه خواهد بود یا اگر یکی از شرکا قصد ادامه کار را نداشته باشد چه شرایطی پیش می آید.

پیشنهاد می شود حسابدار داشته باشید و سالانه یک گزارش به Swedish Companies Registration Office  ارائه دهید.

 

-   شراکت محدود (Limited partnership)

شرایط این نوع شراکت مانند شراکت تجاری که در بالا ذکر شد می باشد ولی استثناهایی نیز وجود دارد. در این شرکت دو نوع شریک وجود دارد: شریک عمومی و شریک محدود. شریک عمومی یا general partner در تمامی مسائل مالی و بدهی ها شریک است. شریک محدود limited partner  تنها در سرمایه ی اولیه شرکت دارد. این سرمایه گذاری می بایست در Swedish Companies Registration Office  ثبت شود.

 

-   شرکت محدود (Limited company)

برای شروع این نوع شرکت حداقل به 50000 کرون به عنوان سرمایه اولیه نیاز است. سهامداران شخصا مسئول بدهی ها نیستند. این نوع شرکت می بایست هیئت مدیره با تعدادی اعضا داشته باشد. اگر هیئت مدیره از 3 نفر کمتر عضو داشته باشد می بایست یک نفر به عنوان نماینده انتخاب شود. سالانه یک گزارش به Swedish Companies Registration Office  ارائه دهید.

-   انجمن اقتصادی (Economic association)

این نوع شرکت می بایست حداقل 3 نفر عضو داشته باشد. این نوع انجمن ها با هدف بهره مندی از سود مالی از فعالیت های مشترک در خرید و فروش محصولات و ارائه ی خدمات ایجاد می شود. هر عضو رای تعیین کننده در شرکت دارد. در واقع این انجمن ها بر پایه ی دموکراسی، تعهد و مسئولیت پذیری می باشد. تمامی اعضا حق عضویت سالانه پرداخت می کنند. در این نوع شرکت حتما نیاز به یک حسابرس است.

 

اسم شرکت

انتخاب اسم مناسب و راحت برای یک کسب و کار مهم است. شما برای تحت حمایت قرار دادن نام شرکت خود باید آنرا در Swedish Companies Registration Office ثبت کنید. شما می توانید در سایت verksamt.se  مناسب بودن نام مورد نظر خود را چک کنید.

 

 

××× شرکت کسب و کار خود را ثبت کنید. اینجا کلیک کنید.

 
دیدگاه شما