تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون مدرک زبان

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اروپا داشتن مدرک زبان است. اما در صورتی که شما مدرک زبان ندارید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

تحصیل رایگان

در صورتی که به لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار و به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

همایش اعزام دانشجو

همایش اعزام دانشجو 5 آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.درباره اسکاندیناویاسکاندیناوی (به انگلیسی: Scandinavian Peninsula) شبه جزیره‌ای در شمال اروپا و دربرگیرندهٔ سه کشور سوئد، نروژ، دانمارک است.

تبار مردم این کشورها به وایکینگ‌ها می‌رسد.

از دید زبانی نیز زبان سوئدی‌ها و نروژی‌ها به هم نزدیک و از خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی شاخهٔ ژرمنی است.

مردم کشور فنلاند نیز گاهی از دید جغرافیایی و فرهنگی اسکاندیناویایی شمرده می‌شوند.

گاهی جزایر فارو و ایسلند را هم از کشورهای اسکاندیناوی می‌شمرند.

 

با توجه به اینکه برخی از واژه "اسکاندیناوی" بصورت غلط استفاده می کنند به سراغ این واژه می رویم تا بدانیم منظور از "اسکاندیناوی" چیست و کشورهای "اسکاندیناوی" کدامند؟واژه اسکاندیناوی تصور می شود که پیشینه واژه اسکاندیناوی که قدمتی باستانی دارد "اسکادهیناوئو" بوده و با نام "اسکونه" (در حال حاضر نام جنوبی ترین استان سوئد) در ارتباط است. "اسکادهیناوئو" به معنی "سرزمین خطرناک احاطه شده توسط آب" است که اشاره به سواحل نامساعدی دارد که برای رفت و آمد کشتی ها خطرناک بوده و منتهی به غرق شدن آنها می گردید. رومیان این سرزمین را "اسکاندیناوی" می نامیدند, نامی که تا امروز نیز باقی مانده است.اسکاندیناوی از چه کشورهایی تشکیل شده است؟واژه اسکاندیناوی هم دارای یک معنی جغرافیایی و هم دارای یک معنی فرهنگی است. اگر تنها به معنی جغرافیایی واژه اسکاندیناوی توجه کنیم این منطقه شامل شبه جزیره اسکاندیناوی می شود که دانمارک بخشی از آن نخواهد بود, اما شمال غربی فنلاند بخشی از آن است.اما آنچه که امروز اسکاندیناوی خوانده می شود در ارتباط با معنی فرهنگی آن می باشد که از سه کشور سوئد, نروژ و دانمارک تشکیل شده است که دارای رابطه فرهنگی و زبانی بسیار نزدیک با یکدیگر هستند. به این ترتیب امروزه هر زمان که نام اسکاندیناوی را می شنوید منظور سه کشور سوئد, نروژ و دانمارک است و هیچ کشور دیگری را شامل نمی شود. به همین واسطه است که برای مثال "خطوط هواپیمایی اسکاندیناوی" یا شرکت هواپیمایی "اس ای اس" که مخففScandinavian Airlines Systemمی باشد, خطوط هواپیمایی مشترک سه کشور اسکاندیناوی یعنی سوئد, نروژ و دانمارک است."کشورهای شمالی" را با "اسکاندیناوی" اشتباه نکنیداگر بخواهیم فنلاند و ایسلند را هم به مجموعه سوئد, نروژ و دانمارک اضافه کنیم باید از عبارت "کشورهای شمالی" استفاده نماییم که به زبان انگلیسی”Nordic countries”و به زبان سوئدی ”Nordiska länder”نامیده می شوند. جزایر "گرینلند" و "فاروئه" که متعلق به دانمارک هستند اما کاملا خودمختارند (و حتی جزو اتحادیه اروپا نیز نیستند) هم بخشی از "کشورهای شمالی" بشمار می روند. جزیره "اولند" متعلق به فنلاند که آن نیز خودمختار است هم بخشی از "کشورهای شمالی" یا "نوردیک کانتریز" بشمار می رود.چون استفاده از نام "کشورهای شمالی" یا "نوردیک کانتریز" در سطح بین المللی جا نیفتاده به همین واسطه بسیاری بصورت غلط و اشتباه از واژه "اسکاندیناوی" به جای "کشورهای شمالی" استفاده کرده و کشورهای دیگری غیر از سوئد, نروژ و دانمارک را نیز اشتباها به کشورهای اسکاندیناوی اضافه می کنند.خلاصه کلامکشورهای اسکاندیناوی: سه کشور سوئد, نروژ و دانمارککشورهای شمالی (نوردیک): سوئد, نروژ, دانمارک, فنلاند, ایسلند (و همچنین جزایر خودمختار گرینلند و فاروئه متعلق به دانمارک و جزیره اولند متعلق به فنلاند)*****کشورهای بالتیک یعنی استونی, لتونی و لیتوانی که از جمهوریهای اتحاد جماهیر شوری سابق بوده اند نه ربطی به اسکاندیناوی داشته و نه ربطی به "کشورهای شمالی" دارند.

.

 

 
دیدگاه شما