تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون مدرک زبان

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اروپا داشتن مدرک زبان است. اما در صورتی که شما مدرک زبان ندارید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

تحصیل رایگان

در صورتی که به لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار و به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

همایش اعزام دانشجو

همایش اعزام دانشجو 5 آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.

کار خود را بیمه کنید (کسب و کار در سوئد)

۱۳٩۳/٧/٢٧

کار خود را بیمه کنید

چند نوع بیمه داریم:

1-    بیمه مالکیت (یا حوادث (Property insurance) ( این نوع بیمه از تجهیزات، کالا و وسایل دیگر در برابر دزدی، آتش سوزی و صدمات دیگر حمایت می کند.

2-    بیمه شخص ثالث ، این نوع بیمه برای این است که کسی به کسب و کار شما صدمه ای وارد کند.

3-    بیمه خسارات عمده و مهم برای خسرانی که در نتیجه ی یک وقفه در کسب و کار بوجود می آید.

4-    بیمه ی هزینه های قانونی برای بازپرداخت های قانونی و هزینه های دادگاه

5-    بیمه ی شراکت اگر با کسی شریک باشید.

 

بیمه بیکاری

اگر شما به عنوان یک کارآفرین بیکار شوید شامل این نوع بیمه و شرایط بعد از آن خواهید بود. شما زمانی بیکار به حساب می آیید که تمامی فعالیت های کسب و کار شما متوقف شده باشد.

 

 

بیمه زندگی و حوادث

در زمینه ی اینکه اگر در کار صدمه ببینید و یا ناتوان شوید و مجبور شوید کار خود را به خاطر صدمه فیزیکی ترک کنید، شامل این بیمه می شوید.

 

حقوق بازنشستگی

شما می بایست در طول دورانی که شاغلید هزینه ها و مالیات را پرداخت کنید تا بتوانید شامل حقوق بازنشستگی شوید. براساس حقوق شما، حقوق بازنشستگی خواهید گرفت. حدودا این حقوق از 38000 کرون به بالا در هر ماه می باشد.

 

××× VAT چیست و چطور کار می کند؟ برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.


 

 

 

 
دیدگاه شما

شرکت کسب و کار خود را ثبت کنید

۱۳٩۳/٧/٢٦

اگر شما یک ID  الکترونیکی داشته باشید می توانید خیلی راحت و سریع مسائل مربوط به کسب و کار را در سایت  verksamt.se پیگیری کنید. شما می توانید:

1-    درخواست برای مجوز F tax یا FA tax در Swedish Tax Agency

2-    درخواست برای ثبت اسم شرکت در Swedish Companies Registration Office

3-    گزارش به آژانس مالیات سوئد (Swedish Tax Agency) که شما را به عنوان کارفرما ثبت نام کند.

4-    گزارش به آژانس مالیات سوئد که شما را برای VAT ثبت کند.

5-    گزارش تغییرات و مشکلات.

 

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، شما باید به اداره ی مالیات گزارش پس دهید:

1)    درخواست یک مجوز برای F tax  و FA tax

2)    درخواست برای ثبت VAT اگر نیاز باشد که در گزارش کسب و کار شما ذکر شود.

3)    ثبت به عنوان کارفرما اگر قرار است کسی را استخدام کنید.

4)    فراهم کردن جزئیات یکسری محاسبات برای مالیات اولیه.

5)    شرح کامل نوع فعالیت اقتصادی با پروانه کسب (SNI)

بعد از این مراحل یک مدرک ثبت شده دریافت می کنید. در این مدرک F tax  ، VAT و عنوان شما به نام کارفرما آمده است. بهتر است برای تسریع در کار مدارک خود را زودتر و قبل از شروع کسب و کار خود ارسال کنید.

 

پروانه کسب و استاندارد (SNI)

Swedish Standard Industrial Classification (SNI) استاندارد سوئدی است که حوزه ی فعالیت اقتصادی شما کلاس بندی می کند. شما می توانید از سایت verksamt.se  برای گرفتن این کد کمک بگیرید. این کد 5 رقمی است. توجه کنید که کد درست را انتخاب کنید چرا که شما براساس این کد تمامی آمار اقتصادی را دریافت خواهید کرد. شما همچنین می توانید این کد را در سایت www.sni2007.scb.se  بیابید.

 

کسب و کار بیرون شهری (Rural business)

مزایای راه اندازی کسب و کار روستایی یا بیرون شهری این است که هزینه ها کمتر می شود و نسبت به رقبا تمایز پیدا می کنید. مشتریان نیز از طریق اینترنت می توانند شما را پیدا کنند. برای اطلاعات بیشتر به Swedish Board of Agriculture  مراجعه کنید.

 

××× کار خود را بیمه کنید -کسب و کار در سوئد اینجا کلیک کنید.

 
دیدگاه شما

انواع سرمایه گذاری و شرکت های کسب و کار

۱۳٩۳/٧/٢٥

 

-   کسب و کار کارفرما (Sole trader business)

اگر کاری را شخصا و به عنوان کارفرما اجرا کردید تمامی مسئولیت ها بر عهده ی شخص شما خواهد بود. کسب و کار شما با ID number  شما احراز هویت می شود. اگر شما به عنوان کارفرما کاری را اجرا کرده باشید اجازه ی استخدام کارمند دارید. هرچند شما نمی توانید همسر خود را استخدام کنید. اگر هر دوی شما در آن کسب و کار شاغل هستید در سود آن شریک خواهید بود. این قانون برای فرزندان شما نیز صحت دارد.

لزومیتی ندارد که در Swedish Companies Registration Office  ثبت نام کنید ولی این کار مزیت هایی دارد. این کار باعث می شود که از نام تجاری شما حمایت شود و یا اگر مدرک یا لیسانسی برای فعالیت خاصی نیاز داشتید برای شما فراهم می کند.

 

-   شراکت تجاری (Trading partnership)

اگر بخواهید در کسب و کار خود شریک شوید می بایست یک شراکت تجاری راه اندازی کنید. در این نوع شراکت حداقل 2 مالک باید وجود داشته باشد. این نوع شرکت حتما می بایست در Swedish Companies Registration Office  ثبت شود. سرمایه گذار شماره ثبت دریافت میکند و نام شرکت ثبت می شود. نام تجاری شما بعد این ثبت نام تحت حمایت قرار خواهد گرفت. قبل از ثبت حتما تمامی جوانب کار را با شریک خود در میان بگذارید مثلا سود و زیان چگونه خواهد بود یا اگر یکی از شرکا قصد ادامه کار را نداشته باشد چه شرایطی پیش می آید.

پیشنهاد می شود حسابدار داشته باشید و سالانه یک گزارش به Swedish Companies Registration Office  ارائه دهید.

 

-   شراکت محدود (Limited partnership)

شرایط این نوع شراکت مانند شراکت تجاری که در بالا ذکر شد می باشد ولی استثناهایی نیز وجود دارد. در این شرکت دو نوع شریک وجود دارد: شریک عمومی و شریک محدود. شریک عمومی یا general partner در تمامی مسائل مالی و بدهی ها شریک است. شریک محدود limited partner  تنها در سرمایه ی اولیه شرکت دارد. این سرمایه گذاری می بایست در Swedish Companies Registration Office  ثبت شود.

 

-   شرکت محدود (Limited company)

برای شروع این نوع شرکت حداقل به 50000 کرون به عنوان سرمایه اولیه نیاز است. سهامداران شخصا مسئول بدهی ها نیستند. این نوع شرکت می بایست هیئت مدیره با تعدادی اعضا داشته باشد. اگر هیئت مدیره از 3 نفر کمتر عضو داشته باشد می بایست یک نفر به عنوان نماینده انتخاب شود. سالانه یک گزارش به Swedish Companies Registration Office  ارائه دهید.

-   انجمن اقتصادی (Economic association)

این نوع شرکت می بایست حداقل 3 نفر عضو داشته باشد. این نوع انجمن ها با هدف بهره مندی از سود مالی از فعالیت های مشترک در خرید و فروش محصولات و ارائه ی خدمات ایجاد می شود. هر عضو رای تعیین کننده در شرکت دارد. در واقع این انجمن ها بر پایه ی دموکراسی، تعهد و مسئولیت پذیری می باشد. تمامی اعضا حق عضویت سالانه پرداخت می کنند. در این نوع شرکت حتما نیاز به یک حسابرس است.

 

اسم شرکت

انتخاب اسم مناسب و راحت برای یک کسب و کار مهم است. شما برای تحت حمایت قرار دادن نام شرکت خود باید آنرا در Swedish Companies Registration Office ثبت کنید. شما می توانید در سایت verksamt.se  مناسب بودن نام مورد نظر خود را چک کنید.

 

 

××× شرکت کسب و کار خود را ثبت کنید. اینجا کلیک کنید.

 
دیدگاه شما

طرح کسب و کار - Business Plan

۱۳٩۳/٧/٢٤

طرح کسب و کار:

 

طرح کسب و کار ) Business Plan) شما را برای شروع آماده میکند. این طرح می بایست پاسخگوی سوالات زیر باشد:

-    قرار است چه محصولی بفروشید یا چه خدماتی ارائه دهید.

-    چه کسانی قرار است خریدار محصول شما باشند یا خدمات شما را دریافت کنند.

-     بازار کار

-     مزایا و معایب شما در مقایسه با رقبا.

طرح کسب و کار شما باید شامل سه بودجه ی Start-up ، سود و گردش مالی باشد.

شما برای شروع یک کسب و کار نیاز به پول دارید. وام های بانکی نقش کلیدی در این باره بازی می کنند. برای گرفتن وام یا قرض ، قرض دهنده به پر سود بودن کار اهمیت می دهد. مسلم است که یک  کار نوپا نمی تواند در ابتدای کار جوابگوی این امر باشد. در این شرایط بانک از شما Private security  یا نام ضامن می خواهد.

اینکه کسب وکار شما آیا نیاز به مجوز دارد یا نه و اینکه از کجا باید مجوز بگیرید را بصورت آنلاین از سایت Verksamt.se  میتوانید بررسی کنید.

 

*** برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سرمایه گذاری و شرکت های کسب و کار اینجا کلیک کنید.
 
 
 دیدگاه شما