تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل بدون مدرک زبان

یکی از پیش نیازهای تحصیل در اروپا داشتن مدرک زبان است. اما در صورتی که شما مدرک زبان ندارید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

تحصیل رایگان

در صورتی که به لحاظ علمی از سطح بالایی برخوردار و به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید برای شما فرصت ویژه ای وجود دارد.

همایش اعزام دانشجو

همایش اعزام دانشجو 5 آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید.

معرفی دانشگاههای سوئد-دانشگاه کی تی اچ

۱۳۸٩/۱/۱٠

دانشگاه صنعتی کی تی اچ (به انگلیسی: Royal Institute of Technology) موسسه فنی سلطنتی دانشگاهی در سوئد و شهر استکهلم است که در سال ۱۸۲۷ به عنوان اولین دانشگاه سوئد تاسیس شد. این دانشگاه به همراه دانشگاه تی کی کی در شهر هلسینکی به عنوان بزرگترین دانشگاه‌های فنی اسکاندیناوی شناخته می‌شوند. این دانشگاه یکی‌ از معتبر‌ترین دانشگاه‌های اروپا است.

تاریخچه

این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ با عنوان موسسه فنی‌ و به دنبال تاسیس دانشگاه‌ها در سایر شهر‌های اروپا پایه گذاری شد.

 بخش ها

از سال ۲۰۰۵ این دانشگاه به ۹ گروه تقسیم شده که هر کدام شامل چندین بخش میباشند.

 1. گروه معماری
 2. گروه بیو تکنولوژی
 3. گروه علوم کامپیوتر و ارتباطت
 4. گروه مهندسی‌ برق
 5. گروه مدیریت و مهندسی‌ صنایع
 6. گروه تکنولوژی ارتباطات و فنا آوری
 7. مهندسی‌ و علوم شیمی‌
 8. گروه تکنولوژی و سلامت
 9. گروه علوم مهندسی‌دیدگاه شما

دانشگاه چالمرز

۱۳۸٩/۱/۱٠

دانشگاه صنعتی چالمرز (به انگلیسی: Chalmers Universityof Technology) دانشگاهی فنی ، در جنوب غربی کشور سوئد در شهر گوتنبرگ است که کار آن بر تحقیقات و تحصیل در رشته های مهندسی ، علوم پایه و معماری بنا نهاده شده است و از معتبرترین دانشگاههای فنی اروپا به شمار می رود .

 

تاریخچه

 

این دانشگاه در سال ۱۸۲۹ به کمک پول اهدا شده از طرف ویلیام چالمرز تاسیس شد.چالمرز و انستیتو کارولینسکا استکهلم تنها دانشگاه هایی در سوئد هستند که به نام یک شخص نامگذاری شده اند. چالمرز تا سال 1937 به عنوان یک دانشگاه خصوصی اداره میشد و بعد از آن تا سال 1994 به دولت واگذار شد و مجدداً از این سال تا امروز به عنوان بک دانشگاه خصوصی اداره می گردد . این دانشگاه در حال حاضر دارای حدود 8500 دانشجو است که حدود 10 درصد آنها در مقطع فوق لیسانس و دکترا غیر سوئدی هستند . از سال 2007 تمام رشته های مقطع فوق لیسانس ( که بالغ بر 50 رشته می باشد ) به زبان انگلیسی تدریس می شوند .

 

دپارتمان ها

 

از ژانویه سال ۲۰۰۵ دانشگاه به دپارتمانهای زیر تقسیم شد:

 • 1. تکنولوژی اطلاعات کاربردی
 • 2. مکانیک کاربردی
 • 3. فیزیک کاربردی
 • 4. معماری
 • 5. مهندسی‌ شیمی‌ و بیولوژی
 • 6. مهندسی‌ ساختمان و محیط
 • 7. انرژی و محیط
 • 8. فیزیک پایه
 • 9. تکنولوژی مواد و ساخت
 • 10. علوم ریاضی‌
 • 11. میکرو تکنولوژی و علوم نانو
 • 12. توسعه محصول و سخت
 • 13. علوم رادیویی و فضایی
 • 14. تکنولوژی کشتی‌ رانی و دریا نوردی
 • 15. سیگنال و سیستم
 • 16. مدیریت فن آوری و اقتصاددیدگاه شما

رتبه‌بندی دانشگاه‌های سوئد

۱۳۸٩/۱/٩

رتبه‌بندی دانشگاه‌های سوئد

          رتبه‌بندی که توسط مراجعی مانند THES و یا دانشگاه شانگهای برای دانشگاه‌های سوئد انجام شده است، سطحی و بدون دقت است. در کشور سوئد رتبه تمامی دانشگاه‌ها تقریباً یکسان است (از یک کشور سوسیالیستی انتظار دیگری دارید؟). این مساله برای بیشتر دانشگاه‌های اروپایی صدق می‌کند. امّا بین دانشگاه‌های مختلف، تفاوتهایی در مورد رشته‌هایی که ارائه می‌کنند و یا زمینه‌های تحقیقاتی وجود دارد. تقاوت دیگری که دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر دارند، بدلیل محل قرار گیری آنها و وجود شرکتها و مراکز صنعتی در اطراف آنهاست (البته اکثر دانشگاه‌ها در سوئد در نزدیکی مراکز صنعتی قرار دارند). تمامی دانشگاه‌های سوئد، مجهز به تمامی تجهیزات پیشرفته علمی مورد نیازشان هستند (البته ما ایرانی‌ها خیلی به این رنکینگها اعتقاد داریم و به هیچ عنوان نمی‌تونیم ازش چشم پوشی کنیم، آخه بدون رنکینگ چه جوری میشه پز داد؟؟؟!!!).
دیدگاه شما

پولی شدن دانشگاههای سوئد

۱۳۸٩/۱/٩

هشدار روسای دانشگاههای سوئد به اخذ شهریه از دانشجویان

   وب سایت استکهلمیان به نقل از روزنامه سوئدی گ پ خبری را با عنوان هشدار روسای سه دانشگاه معتبر سوئدی ، برای شهریه ای شدن دانشگاه های سوئد درج کرده است. در این خبر نقل شده که روسای 3 دانشگاه لوند ، کی تی اچ و گوتنبرگ  طی بیانیه ای مشترک نسبت به این تصمیم دولت هشدار داده اند و اعلام کرده اند که این تصمیم دولت منجر به توقف روند بین المللی شدن دانشگاهای سوئد و تعطیلی بسیاری از رشته های تخصصی دانشگاههای سوئد خواهد شد.ایشان همچنین به تجربه کشور همسایه سوئد ،دانمارک اشاره کرده اند که اخذ شهریه منجر به توقف در خواست ادامه تحصیل و از دست دادن بیش از 90 درصد دانشجویان خارجی متقاضی شده است.

و پیشبینی گردیده در خواست پذیرش تحصیل در سوئد و همینطور ادامه تحصیل در سوئد مانند دانمارک بسیار کم گردد

جهت رویت اصل خبر به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://www.stockholmian.com/news/persiska/2009/11/016_encrypt.htm
دیدگاه شما

درباره فنلاند

۱۳۸٩/۱/٧

جمهوری فنلاند

کشوری است در شمال اروپا روی طول جغرافیایی ۲۲ تا ۳۲ درجه و عرض جغرافیایی ۶۰ تا ۷۰ درجه. فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد همسایه است. خلیج بوتنی در غرب، خلیج فنلاند در جنوب و دریای بالتیک در جنوب غربی آن قرار دارد.

 

برخی از شهرهای فنلاند عبارتند از :

 

 

 

هلسینکی -اسپو -وانتا -تورکو -تمپرا

 

 

  

جغرافیا

فنلاند سرزمینی است پست، مشتمل بر چندین دریاچه (کشور هزار دریاچه) و بیش از ۸۰ درصد کشور پوشیده از جنگل است. بزرگ ترین دریاچه فنلاند سایمای بزرگ نام دارد که ۴۳۷۷ متر مربع مساحت آن است. بلندترین رود فنلاند نیز کمی یوکی با ۴۸۳ کیلومتر درازا است. این کشور ۲۰۰۰۰ جزیره با وسعتی بیش از ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع دارد. تابستان فنلاند بسیار درخشنده و زمستانش بسیار تاریک است. تابستان گرم و کوتاه و زمستان سرد و بسیار بلند دارد. در لاپلند در شمال فنلاند به مدت دو ماه تمام در زمستان خورشید طلوع نمی‌کند و در تابستان نیز دو ماه غروب را نمی بینید.

به علت نامساعد بودن آب و هوای شمال فنلاند، اکثر مردم در جنوب کشور زندگی می‌کنند. ماهیگیری از منابع مهم درآمدهای دولت به شمار می‌رود.

 

اقتصاد

ماشین آلات ،مواد شیمیایی، فلزات، الوار ، تخته و کاغذ از مهم‌ترین صادرات فنلاند می‌باشند.

 

مشخصات آماری

 • حکومت: جمهوری
 • مساحت: ۳۳۸،۱۴۵ کیلومترمربع( پنجمین کشور پهناور اروپایی)
 • جمعیت: ۵٫۲۱۴٫۵۱۲ نفر
 • رشد سالانه جمعیت: ۱۸/۰ درصد
 • پایتخت: هلسینکی
 • زبان رسمی: فنلاندی (۵/۹۳٪) و سوئدی (۳/۶٪) - { ۰۲/۰٪ زبان محلی}
 • خط: لاتین با الفبای مخصوص
 • دین: مسیحی ۸۹٪ پروتستان شاخه لوتراناوانجلیک
 • واحد پول :یورو
 • اقوام و نژادها: ۹۳درصد فنلاندی، ۶درصد سوئدی و ۱درصد اقوام دیگر
 • اقلیتها: کولی ها، کارلیایی ها، سامی ها، سوئدی زبان

امسال برای زنان کشور فنلاند سال مهمی است. زیرا، در ۱۰۰ سال پیش آنان توانستند که برای خود حق رای و حق ورود به مجلس را -به صورتی نامحدود- به دست آورند. در واقع، آنان بعد از زنان نیوزیلندی نخستین زنان جهان بودند که این دو حق را با هم به دست آوردند

 

 
دیدگاه شما

رنکینگ دانشگاهها

۱۳۸٩/۱/٦

در این رتبه بندی که توسط کیو اس انجام شده ، فهرست برترین دانشگاههای جهان در سال 2009 اعلام شده است. در این میان دانشگاه هاروارد آمریکا در رتبه نخست و کمبریج انگلستان در جایگاه دومین دانشگاه برتر جهان جای دارند. بر اساس اعلام کیو اس ، 20 دانشگاه برتر جهان از میان کشور های انگلیسی زبان برگزیده شده و در میان دانشگاههای کشور سوئد ، دانشگاه لوند با جای گرفتن در رتبه 67 جهانی ، اولین و سپس دانشگاه اوپسالا با رتبه 75جهانی دومین دانشگاه سوئدی است که در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2009 به چشم می خورند.

این رتبه بندی رامی توانید در لینک زیر ملاحظه بفرمایید.

 http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2009/results  
دیدگاه شما

تجارت در سوئد

۱۳۸٩/۱/٥

سوئد یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپا و دارای رشد اقتصادی بسیاربالایی است. بعد جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری بخود گرفت. درآمد خالص ملی کشور بالا رفت, شکوفائی رشد اقتصادی بوجود آمد . درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسباتاً کوچک صنعتی, وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالائی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است.

بطور مثال سهم صادرات در درآمد خالص ملی کشور در یک دوره 10 ساله (بین یالهای 1990 تا 1999) از 30 درصد به 44 درصد رشد داشته است. اروپا مهم ترین بازار صادراتی کشور است. 60 درصد تولیدات کشور سوئد به دیگر کشورهای عضو بازار مشترک اروپا صادر می شود.

صادرات و واردات سوئد و دیگر کشورهای عضو بازار مشترک اروپا از سال 1995 که سوئد عضو این اتحادیه شد, رشد چشمگیری داشته است. واردات سوئد از دیگر کشورهای اروپائی در سال 1995 بالغ بر 325 میلیارد کرون سوئدی و صادرات آن در همان سال بالغ بر 340 میلیارد کرون سوئدی بوده است این ارقام در سال 1999 به ترتیب به 390 میلیارد کرون سوئدی(واردات) و 410 میلیارد کرون سوئدی(صادرات) ارتقا می یابد. آمریکای شمالی و کشورهای آسیای جنوب شرقی از دیگر بازارهای مهم صادراتی سوئد هستند.

معدن سنگ آهن و جنگل وسیع به یقین نقش بسزائی در پیشرفت صنعتی کشور سوئد دارند. این دو منابع سرشار طبیعی, پایه و اساس تولیدات صنعتی کشور را تشکیل میدهند. تلفن و سیستم های مخابراتی, خودرو و ماشین های سنگین را می توان منجمله به صنعت و تولیدات سوئد اضافه کرد.
تولید خودرو, کامیون و دیگر صنایع فلزی سبک و سنگین, سهم 50 درصد در اقتصاد تولیدی کشور را دارا می باشد. درصد این سهم برای صنعت کاغذ و خمیر کاغذ 20 و داروسازی 12 است
دیدگاه شما

خدمات ما

۱۳۸٩/۱/٥

 هدف ما ارائه خدمات حرفه ای و سریع به کسانی است که قصد تحصیل در سوئد ،نروژ و یا فنلاند را دارند. ما برای یاری رساندن به این افراد در جهت دست یافتن به آرمانهایشان برای ساختن آینده ای تازه برای خود و خانواده شان در کشورهای اسکاندیناوی فعالیت می کنیم.
افرادی که قصد تحصیل در این کشورها را دارند به دلیل تغییر مرتب در قوانین تحصیلی ومشکلات آن به یک فرد متخصص وآشنا به قوانین نیاز مند هستند. افراد خواستار سرویسهای ما ، به این حقیقت واقف هستند که نباید بدون کمک  یک فرد متخصص و آشنا به قوانین و روش های تحصیلی و مهاجرتی با یک تلاش ندانسته تمام آینده خود و خانواده  شان را به مخاطره بیندازد.
مشاوره و خدمات  حرفه ای ما می تواند در اخذ انواع پذیرش تحصیلی به شما کمک کرده و بهترین راه را که با شرایط شما متناسب می باشد توصیه کند. ما یک ارزیابی رایگان تلفنی به شما ارائه می کنیم و تمام تشریفات اداری را برعهده گرفته و تنشهایی که ممکن است در جریان اخذ پذیرش تحصیلی برای هر شخص پیش بیاید را برطرف می کنیم.

 
خدمات ما :
 • مشاوره رایگان تلفنی
 • آشنای با روشهای مهاجرت به اروپا
 • کمک و راهنمایی در اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکتری
 • مشاوره ،کمک و راهنمایی در کلیه مراحل اخذ ویزا
 • تهیه خوابگاه
 • استقبال در فرودگاه در هنگام ورود به کشور مقصد
 • معرفی دانشجویانی که قبلا اعزام گردیده اند

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی و یا حضوری با ما تماس بگیرید.
دیدگاه شما

ترم های تحصیلی در سوئد

۱۳۸٩/۱/٥

پاییز و  بهار . در ترم بهار رشته ها محدود هستند. سیستم آموزشی ترمیک و زبان آموزشی در مقطع لیسانس برای اکثر رشته ها سوئدی است، به استثنای چند رشته معدود(حدود ٢٠رشته) در مقطع لیسانس و کل رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی می باشد.امکان اخذ پذیرش در دوره دکترا به صورت بورس کامل وجود دارد. - اکثر دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به سوئد رفتند و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را داشتند در مقطع دکترا پذیرفته شدند و در بدو ورود به این مقطع با حقوق های بالا که تا ٣ برابر مخارج ماهانه دانشجو هست به استخدام دانشگاه و یا شرکتهادرآمدند.
دیدگاه شما

درباره سوئد

۱۳۸٩/۱/٥

حکومت : پادشاهی پارلمانی
مساحت : 790/449 کیلومترمربع  
جمعیت :  حدود 9 میلیون نفر 
رشد سالانه جمعیت : 2/0 درصد  
پایتخت : استکهلم 
زبان   : سوئدی     
دین : مسیحی ارتدکس- آزادی مذهب در سوئد تضمین شده است 
واحد پول : کرون

 

سوئد در شمال اروپا واقع شده ودارای آب و هوای سردی است. این کشور از نظر طبیعی، از 4 ناحیه تشکیل  شده است. کوههای پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در  شمال، زمینهای مرتفع یونکوپینگ در جنوب، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی، و جلگه حاصلخیز اسکانیا در  منتهی­الیه بخش جنوبی ­کشور.تابستانها کوتاه وگرم و  زمستانهای سرد و طولانی از ویژگیهای آب و هوای این کشور است. میانگین بارش سالانه از 200 سانتی متر در غرب وجنوب غربی، تا 50 سانتی متر در شرق و جنوب شرقی متغیر می باشد. بیش از نیمی از مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده و طبعاً، صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن، معمول و متداول است.
دیدگاه شما